אלומיניום – יתרונות ותכונות האלומיניום

מבחינה פיזית, מכנית, אלומיניום הוא מתכת הדומה לפלדה, פליז, נחושת, אבץ, עופרת או טיטניום. ניתן להמיס, ליצור ולעצב אותו באופן דומה למתכות. למעשה, לעיתים קרובות משתמשים באותו ציוד לפלדה.

משקל קל

אלומיניום הוא מתכת קלה מאוד במשקל ספציפי של 2.7 גרם / ס”מ 3, זה מקטין את עלויות הייצור של האלומיניום. שוב השימוש בו ברכבים מפחית את משקל המתים וצריכת האנרגיה תוך הגדלת יכולת העומס. זה גם מפחית רעש ומשפר את רמות הנוחות.

ניתן להתאים את חוזקה ליישום על ידי שינוי הרכב הסגסוגות שלו. סגסוגות אלומיניום-מגנזיום-מנגן הן תערובת אופטימלית של יציבות עם חוזק, ואילו סגסוגות אלומיניום-מגנזיום-סיליקון הן אידיאליות לסדיני גוף לרכב, המציגים התקשות גיל טובות כאשר הם נתונים לתהליך הצביעה האפייה.

עמידות בפני קורוזיה

אלומיניום מייצר באופן טבעי ציפוי תחמוצת דקיק שמגן על המתכת לא ליצור קשר נוסף עם הסביבה. זה שימושי במיוחד ליישומים שבהם הוא חשוף לסוכני השחתה, כמו גם בארונות מטבח וגם בכלי רכב. באופן כללי, סגסוגות אלומיניום עמידות פחות בפני קורוזיה מאלומיניום טהור, למעט סגסוגות מגנזיום-אלומיניום ימיות. סוגים שונים של טיפול במשטח כמו אילגון, צביעה או לכה יכולים לשפר עוד יותר את המאפיין הזה.

מוליכות חשמלית ותרמית

אלומיניום הוא מוליך חום וחשמל מעולה וביחס למשקלו טוב כמעט כפליים ממוליך כמו נחושת. זה עשה את הבחירה הראשונה עבור קווי העברה חשמליים גדולים. זהו גם גוף קירור מעולה ליישומים רבים, כמו מחשבים ונורות LED.

הֶחזֵרִיוּת

האלומיניום הוא מחזיר אור טוב, כמו גם חום, ועם משקלו הנמוך הופך אותו לחומר אידיאלי לרפלקטורים, למשל, אביזרי תאורה או שמיכות הצלה. גגות מגניבים עשויים משקפים עד 95% מאור השמש.

רְקִיעוּת

האלומיניום הוא רקיע ובעל נקודת התכה וצפיפות נמוכה. ניתן לעבד אותו במספר דרכים במצב מותך. משיכותו מאפשרת ליצור מוצרי אלומיניום. בין אם סדינים, נייר כסף, תצורות גיאומטריות, צינורות, מוטות או חוטים, האלומיניום תלוי בכולם

חוזק בטמפרטורות נמוכות

בניגוד לפלדה, הנמוכה מאוד בטמפרטורות, אלומיניום מראה חוזק מתיחה מוגבר ככל שהטמפרטורות יורדות.

אטום וחסר ריח

עובי נייר האלומיניום בעובי של 0.007 מ”מ בלבד, אך הוא עדיין עמיד ובלתי חדיר לחלוטין, תוך שמירה על מזון עטוף בו ללא טעמים או ריחות חיצוניים. זה גם מונע קרניים אולטרה סגולות.

יתר על כן, המתכת עצמה אינה רעילה ונטולת ריח, מה שהופך אותה לאידיאלית לאריזה של מוצרים רגישים כמו מזון או תרופות. העובדה שניתן להשתמש באלומיניום ממוחזר כדי להפחית את טביעת הרגל הפחמנית של יצרני המזון והמשקאות.

ללא מגנט

האלומיניום אינו מגנטי, מה שהופך אותו למועיל להגנה חשמלית כמו בדיסקים למחשבים, אנטנות כלים, סורגי או מגנטים.

אינו רעיל

אלומיניום אינו רעיל ומשמש לייצור ווקים, סיר לחץ וכלי בישול רבים אחרים ללא חשש. הוא מנקה בקלות ואינו מזהם את המזון בשום שלב.

קליטת צלילים וזעזועים

אלומיניום הוא בולם קול מעולה ומשמש לבניית תקרות. הוא משמש גם בפגושים אוטומטיים בגלל תכונותיו סופגות זעזועים.

ללא וגרם

אלומיניום אינו מייצר ניצוצות כאשר הוא בא במגע עם עצמו או מתכות אל ברזליות.

מחזור

האלומיניום ניתן למחזור 100% ואלומיניום ממוחזר זהה למוצר הבתולי. זה הופך אותו לחומר מקור יעיל בהרבה לריצות ייצור. התכה מחדש של אנרגיה דורשת מעט אנרגיה: רק כ -5% מהאנרגיה הנדרשת לייצור המתכת הראשונית