ציוד לסקייטבורד

ציוד לסקייטבורד

Recent Posts

אז התחלתם להחליק, אולי כבר יש לכם גם סקייטבורד משלכם, אבל מה עם ציוד לסקייטבורד שצריך מסביב? כל סקייטר יודע שהחוויה לא שלמה בלי ציוד טוב. זה נכון גם במובן האופנתי, אבל בעיקר במובן הבטיחותי. התפקיד של ציוד מגן לסקייטבורד הוא לשמור עליכם ועל הסקייט שלכם, לאבטח את העצמות שלכם מפני שברים, ולהשאיר העור נקי משפשופים לא נעימים.

אז מה כדאי לדעת לפני שיוצאים למסע הקניות? קודם כל, שלהיות בטיחותי בלי לוותר על הסטייל, זו לגמרי אפשרות. היום תוכלו למצוא מגוון רב של דברים שווים, החל מתיק לסקייטבורד וכלה בקסדה ומגינים.

כדי שלא תשכחו כלום, וכמו שסבתא אומרת – תהיו לנו בריאים, הכנו לכם רשימה בסיסית של כל מה שצריך. זכרו שתמיד אפשר להוסיף עוד ועוד, בעיקר אם אתם פאשניסטות שלא מתפשרות על הנראות גם בחלקים הגבוהים של הרמפות, אבל על מה שכתוב כאן – ממש מומלץ שלא לוותר.גלישה בטוחה על סקייטבורד

יאללה, התחלנו!

ציוד לסקייטבורד – תיק לנשיאה

לפני שממשיכים לכל שאר הציוד, חשוב שקודם כל יהיה לכם תיק שיוכל להכיל את הכל, כולל את הציוד המגן ואת הסקייט. אין דבר מעצבן כמו לאבד ציוד שהשקעתם בו, או לתת לסקייט האהוב שלכם להטלטל ולהחבט בדרכים.

יש מגוון גדול מאוד של תיקים מבית היוצר של מותגים מעולים, בשלל צבעים, צורות וגדלים, וגם בקשת מחירים רחבה.  יש כאלה שרק מחזיקים את הסקייט, ויש כאלה שממש עוטפים אותו.

עצה שלנו – לא לחסוך על זה. קנייה זולה יכולה להיראות משתלמת בהתחלה, אבל כשהתיק יתחיל להתפרק ותצטרכו להשקיע באחד חדש, זה כבר לא ייראה כמו רעיון כל כך טוב. עדיף להשקיע בתיק לסקייטבורד כמו שצריך, שיישאר איתכם לכמה שנים לפחות.

אם אתם משוגעים לדבר שמחליקים אפילו בחורפים המטפטפים, יש מצב ששווה לכם לחשוב על תיק חסין למים (באופן מלא או חלקי).

חוץ מזה, התיק הוא הדבר הראשון שישפיע על הסטייל שלכם. לא כמו חולצות או גרביים, שמתחלפים כל הזמן, התיק הולך להיות על הגב שלכם די הרבה. אנחנו היינו הולכים על עיצוב מדהים, שלא נמאס מהר, ופחות על גימיק חולף.

בכל מקרה, כשחושבים על ציוד מגן לסקייטבורד תמיד עדיף להתחיל עם התיק, בעיקר אם אתם כמונו – נוטים לאבד כל דבר בכל מקום (אבל גם אם לא).

חוץ מזה, כל תרגיל שתצליחו לעשות עם התיק על הגב ייראה מרשים הרבה יותר מאשר בלעדיו…

 

ציוד חובה לסקייטבורד – קסדה

אחרי שנסגרנו על התיק, הגיע הזמן להגיע לעיקר, שהוא רשימת ציוד לסקייטבורד ועיקרה ציוד מגן לגלישה על סקייטבורד. והראשונה ברשימה היא… ניחשתם נכון, קסדה. למה חשוב לחבוש קסדה? אם זה לא ברור, נסו לדמיין מה קורה כשנופלים על הרצפה בלעדיה. חבטה חזקה במקום הלא נכון של הראש יכולה להיות קטלנית. וגם חבטות שנחשבות קלות, ומתרחשותציוד לסקייטבורד בתדירות יחסית גבוהה, הן לא דבר נעים במיוחד. אז נכתוב את זה כאן, שחור על גבי לבן: אין מצב שמחליקים בלי קסדה!

וכדי שיהיה לכם נעים ונוח בראש, חשוב מאוד לבחור את הקסדה הנכונה. איך עושים את זה? הנה הסבר קצר.

קסדות לסקייטבורד הן מעוגלות, ומכסות את רוב הגלגלת – יותר מאשר אופניים, אבל פחות מאשר קסדה מלאה של אופנוע. חשוב לבחור קסדה ייעודית לסקייט ולא לעגל פינות ולהחליק עם משהו אחר. אתם צריכים הגנה באחורי הראש, בלי שיהיה לכם כבד מדי, וקסדה של אופניים או קטנוע לא תענה על הצרכים האלו.

בנוסף, לקסדות יש מידות שונות. אם אתם קונים בחנות, תמדדו טוב טוב ותוודאו שהקסדה מתאימה לכם ונסגרת כמו שצריך. אם אתם קונים באינטרנט, אל תוותרו על מדידה מדוקדקת (כן כן, עם סרט והכל).

מיותר לציין שגם כאן יש שיקול אופנתי חזק – בכל זאת, זה דבר שהולך להיות על הראש שלכם במשך כמה שעות טובות. לדעתנו, הכי כיף להחזיק שתי קסדות – אחת לבנה או שחורה, לימים שבא לכם לא להתבלט, ואחת בצבע ניאון או עם דוגמה משוגעת, לימים שבהם בא לכם להיות במרכז העניינים. אבל זה רק אנחנו – אפשר גם להסתדר עם קסדה אחת.

ציוד לסקייטבורד – מגינים

הבאים בתור הם כמובן המגינים. יש שלושה מקומות שחשוב לכסות: הברכיים, המרפקים, ומפרקי כף היד.

מגיני הידיים ישמרו עליכם מפני נפילות ישירות, ויאפשרו לכם להושיט את הידיים קדימה בבטחה כדי לרכך אתמגיני מפרקים ההתרסקות.

מגיני הברכיים והמרפקים יגנו מפני שפשופים או, חס וחלילה, שברים במקומות האלו. כל סקייטר יעיד שהרבה יותר קל ובטוח להחליק עם מגינים, ולא מוותרים עליהם בשום מצב, בין אם אתם בני עשר, עשרים או חמישים.

איפה הכי טוב להשיג מגינים? ככלל, רצוי לרכוש אותם יחד עם הקסדה. זה מקצר תהליכים, ואם תבקשו יכול להיות שגם תקבלו הנחה אם תקנו את הכל ביחד. אנחנו מזמינים אתכם לחפש את החנות שתיתן לכם את ההצעה הטובה ביותר.

נעליים נוחות

נכון שזה לא בדיוק ציוד מגן, אבל עדיין, חשוב שיהיו לכם נעליים טובות שיעמדו בתלאות שאתם הולכים להעביר אותן. גם כאן אפשר ללכת מהזול (עלי אקספרס ודומיו) אל היקר (מותגים ותיקים כמו ואנס ואדידס). נעליים זה לא תיק – אפשר להחליף אותן בתדירות גבוהה יותר.

ועדיין, לא היינו הולכים על משהו שאפשר לדעת מראש שיתפרק יותר מהר ממגדל קלפים על חוף הים.

יש סיכומים?

אז לפני שאתם הולכים לגלוש על סקייט ברחוב או גלשו לסקייטפארק הקרוב לביתכם, הצטיידו בציוד לסקייטבורד,

כדי שלא תשכחו שום דבר, הנה הרשימה בקיצור:

  1. תיק לסקייטבורד – שיישאר איתכם שנים
  2. קסדה – חשוב שתהיה ייעודית לסקייט ובמידה שלכם
  3. מגינים – לידיים, מרפקים וברכיים
  4. נעליים – כי אי אפשר בלעדיהן

 

החלקה נעימה!

קראו עוד...